Lokalizacja wycieków wody - Kraków i okolice

Zdiagnozowali Państwo wyciek wody w swoim domu, mieszkaniu lub biurze? Zacieki na ścianach lub suficie, czy też woda stojąca na podłodze ewidentnie wskazują na problem, który jednak bardzo trudno dokładnie zlokalizować? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Pośród palety usług, które realizuje nasza firma, znajduje się także lokalizowanie wycieków. Dzięki profesjonalnemu zapleczu sprzętowemu, a także doświadczeniu i wiedzy szybko zlokalizujemy miejsce wycieku. Korzystając z kwalifikacji zawodowych w dziedzinie hydrauliki, uporamy się również fachowo z usterką, która jest przyczyną wydostania się wody z instalacji.

Co stanowi najczęstszą przyczynę wycieków?

  • rozszczelnienie rur instalacji
  • pęknięcie rur instalacji
  • przypadkowe uszkodzenie instalacji (np. przewiercenie rur)
  • nieprawidłowy montaż armatury
  • wadliwe wykonanie instalacji
  • wiek instalacji i związana z nim destrukcja przewodów

W jaki sposób działamy, aby zlokalizować wyciek?

W pierwszej kolejności dokonujemy dokładnych oględzin miejsca wycieku lub miejsca, w którym wystąpiła zawilgocenie powierzchni.

Jeśli to możliwe zapoznajemy się ze schematem znajdującej się w obiekcie instalacji.

Przystępujemy do wykonania prób ciśnieniowych instalacji wody zimnej oraz ciepłej. Dzięki temu możemy bardzo szybko określić czy w obrębie przewodów instalacji wystąpiła nieszczelność i wyciek.

Jeśli określimy na podstawie próby ciśnieniowej, w której instalacji znajduje się przeciek, to kolejnym krokiem jest lokalizacja miejsca wycieku przy pomocy gazu znacznikowego. Oznacza to, że aplikujemy specjalny gaz znacznikowy do rur, a miejsce, w którym się ulatnia, wskazuje nam dokładną lokalizację wycieku.

Niemniej metodą, z której korzystamy najczęściej, jest termowizja, czyli zastosowanie specjalistycznych kamer termowizyjnych. Na podstawie wykonanych zdjęć termowizyjnych otrzymujemy informację na temat różnic temperatury występujących na ścianach, posadzkach i sufitach, w których znajdują się przewody instalacji. Dzięki temu z bardzo dużym prawdopodobieństwem lokalizujemy miejsce wycieku. Wspomniana metoda jest bezinwazyjna, a jej wynik pozwala uniknąć kucia czy innych prac demontażowych w miejscu niewłaściwym.

Po dokładnym zlokalizowaniu miejsca wycieku, na życzenie klienta przystępujemy do usunięcia awarii. W tym celu (jeśli to niezbędne) odkrywamy przewody instalacji i dokonujemy prac hydraulicznych, w których zakresie również specjalizuje się nasza firma.

Nasza firma nie wykonuje osuszania zawilgoconych powierzchni. Współpracujemy jednak z firmami, które specjalizują się w tego rodzaju pracach.

Lokalizacja wycieków Kraków - Wezwij fachowca!

+48 511 095 095

Oceń wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]